נגישות
Tzabar Logo

טופס חיפוש, על מנת להזין פרטי חיפוש אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים

אנטליה ברגע האחרון

טורקיה

בודרום נחשבת לאחד מיעדי התיירות הפופולריים בקרב ישראלים ותיירים מכל העולם, זו עיר נמל קטנה ועתיקה שהפכה לעיר תיירות משגשגת עם השנים. בודרום ממוקמת בנפת מולה שבלב הריביירה הטורקית, קל להגיע לעיר מנמל התעופה הבינלאומי הממוקם במרחק כ-30 ק"מ בלבד. כדאי לבחור מלון מרכזי כדי ליהנות מהאווירה הקסומה והייחודית בעיר, כך ניתן להגיע לאטרקציות ולאתרים התיירותיים המעניינים ברגל, אך יש גם תחבורה ציבורית יחסית מפותחת.

צבר תיירות מזמינה אתכם לרכוש באתר דילים או טיסות לבודרום, יש מבצעים משתלמים כל השנה. העונה המתאימה ביותר לטיול ולחופשה בבודרום היא הקיץ אך אז המחירים גבוהים יותר. האקלים באזור נוח ולכן אפשר לבלות בבודרום גם מחוץ לעונת התיירות.


רקע היסטורי

בודרום הוקמה ככפר דייגים קטן על שרידי היישוב היווני הליקרנסוס. העיר היוונית העתיקה הוקמה במאה ה-11 לפנה"ס, ובמשך שנים העיר שגשגה והתרחבה. במאה ה-6 לפנה"ס העיר נכבשה ע"י כורש, ובשנת 334 לפנה"ס אלכסנדר מוקדון כבש מחדש את העיר והחריבה כמעט כליל. לקראת סוף תקופת ימי הביניים העיר נשלטה על ידי אבירי מסדר יוחנן הקדוש, הם הקימו את מצודת פטר הקדוש המכונה גם מבצר בודרום.

עד שנות ה-70 של המאה הקודמת בודרום שימשה כעיר דייגים קטנה ומנומנמת, אך לאחר השקעה נרחבת של השלטון המקומי ובניית תשתיות תיירות, העיר החלה להפוך לאתר נופש פופולרי. תעשיית התיירות בעיר מהווה את עיקר ההכנסות של תושבי העיר, הוקמו גם מרינה ליאכטות, טיילת ומדרחוב יפהפה.


אתרי חובה בבודרום

במהלך החופשה בבודרום כדאי לבקר באתרי החובה בעיר וסביבתה, מהמלון קל להגיע לכל האתרים המרכזיים והחשובים, ובראשם מבצר בודרום. המבצר המרשים משקיף על חופי הים והסביבה, יש בו שער כניסה מרשים, מגדלי שמירה גבוהים, מבנים עתיקים, בתים לבנים וסמטאות ציוריות עם אווירה קסומה וייחודית.

כדאי לבקר במוזיאון הארכאולוגיה הימית הממוקם במתחם המבצר, ואין לפספס את השחזור של הספינה הרומי