צבר - הצהרת נגישות

נגישות בחברת צבר

 

תחום הנגישות בישראל שם לו למטרה לסייע לאנשים עם מוגבלות לשפר את איכות החיים, לאפשר שילוב בחברה ולנהל חיים נוחים בדרך של כבוד, שוויון ועצמאות. 

חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות חוקק בשנת 1998 ומבהיר את זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות להשתלבות שוויונית ופעילה בכל תחומי החיים. בין השנים 2005--2011 אושרו תקנות הנגישות בנושא הנגשת מבנים ובשנת 2013 אושרו תקנות נגישות השירות, כולל תקנה 35 העוסקת בחובת ביצוע התאמות נגישות באתרי אינטרנט.
 
צבר רואה חשיבות עליונה בנושא הנגישות ובמתן שירות שוויוני לכלל הלקוחות ופועלת לעמוד בחוקים ובתקנות למען שיוויון זכויות לכלל הלקוחות.
 
 

נגישות אתר האינטרנט

 
אתר זה עומד בדרישות תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע"ג 2013.
הנגשת אתר צבר נועדה לשפרו כך שיהיה זמין, ידידותי ונוח יותר לכלל הציבור וגם לאנשים עם מוגבלות.
אתר אינטרנט נגיש מאפשר לאנשים עם מוגבלות לגלוש בו באמצעות טכנולוגיות מסייעות לנגישות. 

הבהרה

חברת צבר פועלת לכך שאתר האינטרנט ותכניו יהיו נגישים באופן מלא לכלל האוכלוסייה, כולל לאנשים בעלי מוגבלות זו או אחרת.
לשם שיפור השירות אנו משקיעים משאבים רבים, וממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר ככל האפשר, וזאת מתוך אמונה ומחויבות מוסרית לאפשר שימוש באתר לכלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות, ולכן ייתכן שעדיין תתקלו בחלקים באתר שטרם הונגשו.
אם נתקלתם בבעיה כלשהי אתם מוזמנים לפנות אלינו ולהעביר הערות או הצעות ייעול. ניתן לפנות אלינו באמצעות רכיב צור קשר באתר או באמצעות הטלפון המפורסם בעמוד צור קשר.

אמצעי הנגישות באתר


תקינה - האתר נתמך ע"י דפדפנים תקניים.

תוכן האתר - התכנים באתר נכתבו בצורה פשוטה, ברורה ונהירה.

עיצוב האתר - האתר עוצב תוך מודעות והתאמה לגולשים ולקוחות עם לקויות ראייה.

מבנה האתר - מבנה האתר מושתת על ניווט נוח וברור ותפריטים הבנויים באמצעות רשימות המאפשרים התמצאות קלה, פשוטה ומהירה באתר.

הגדלת התצוגה באתר  - גולשים המתקשים בראייה ומעוניינים להגדיל את התצוגה באתר יכולים לעשות זאת ע"י לחיצה בו זמנית על המקשים Ctrl"" ו "+" (קונטרול ופלוס). כל לחיצה על צמד המקשים האלו תגדיל את התצוגה ב-10%. כדי להקטין את התצוגה יש ללחוץ בו זמנית על המקשים Ctrl"" ו "-" (קונטרול ומינוס). כמו כן האתר מאפשר שינוי גודל הכיתוב ע"י כפתורי הגדלת/הקטנת טקסט שנמצאים בצד ימין בראש כל עמוד באתר.

הפעלת האתר באמצעות מקלדת -  גולשים המתקשים בהפעלת עכבר יכולים לגלוש באתר באמצעות מקלדת. לחיצה חוזרת ונשנית על המקשTab  תעביר בין הקישורים השונים בעמוד. לחיצה עלEnter  תפעיל את הקישור המסומן. 

גלישה באתר באמצעות קורא-מסך - מידע זה מיועד לגולשים עיוורים או כבדי-ראייה המשתמשים בתוכנת קורא-מסך:
 

מדריך למשתמש

באתר הוטמע כפתור נגישות. הכפתור מאפשר תאימות קלה ומהירה של אתר האינטרנט של צבר לתקני הנגישות.
כפתור הנגישות ממוקם בפינה הימנית העליונה בכל עמוד באתר צבר. לחיצה על הכפתור פותחת תפריט עם מגוון סוגי ההנגשות האפשריות באתר. כל משתמש באתר יכול לבחור לעצמו את הפרופיל המתאים לו ביותר, להקליק עליו, ולאחר מכן האתר ייטען במצב המונגש בהתאם לפרופיל הנבחר. להפסקת ההנגשה יש ללחוץ על "מצב רגיל" המופיע גם הוא בתפריט. הפרופילים הינם: קשיי ראייה, עיוורון (מכשירי הקראה), עיוורון-צבעים, ומשתמשי מקלדת.
 
 

התאמות עיקריות


קשיי ראייה:
הגדלת התמונות והטקסטים על המסך למספר גדלים שונים

עיוורון:
הקראת הטקסט המופיע באתר באמצעות קוראי מסך

צבעים:
שינוי ניגודיות צבעים על בסיס רקע כהה ו/או בהיר. התאמת האתר לעיוורי צבעים.

משתמשי מקלדת:
מתן אפשרות ניווט על ידי המקלדת.

תו אתר נגיש
תו "אתר נגיש" מעיד כי האתר נגיש לכלל האוכלוסייה כולל לבעלי מוגבלויות. התו מוענק לכל אתר ישראלי בו בוצעו ההתאמות הנדרשות, על ידי איגוד האינטרנט הישראלי ועמותת נגישות ישראל, במטרה לעודד הנגשת אתרים בארץ ולהביא את נושא ההנגשה לידיעת ותשומת לב הציבור כולו.