header

טיסות לבריסל

טיסות לבריסל

טיסות לבריסל עם צבר תיירות

לבלגיה יש אולי תדמית אפרורית והיא לא אחד מהיעדים התיירותיים הנחשקים ביותר, אבל בריסל בירתה היא עיר גדושת אסתטיקה ואטרקציות, בעיקר לחובבי האמנות והאדריכלות אך לא רק. אם אתם חובבי אירופה - אל תחמיצו אותה!
 
לבריסל מגיעים בכל עונות השנה תיירים ומבקרים רבים, ובנוסף ניתן למצוא על טיסות לבריסל - שנמשכות בממוצע כ-4.5 שעות - לא מעט אנשי עסקים, שכן בירת בלגיה היא אחד המרכזים העסקיים-מסחריים המובילים באירופה. בילוי או עסקים בעיר האירופאית המטופחת מספקים הרבה עניין ונחת ומציעים אפשרויות מגוונות לאורחי העיר.
 

טיסות זולות לבריסל - מזג אוויר ומידע כללי

בריסל נמצאת במרכז בלגיה, על גדותיו של נהר הסן (Senne). שטחה הוא כ-32 קמ"ר (פחות מזה של תל-אביב, למשל) ובעיר עצמה מתגוררים כ-170,000 תושבים. באופן רשמי היא מוגדרת כעיר דו-לשונית, אך בפועל רוב תושביה דוברי צרפתית. חלק ניכר ממוסדות האיחוד האירופי מרוכזים ברובע אחד במזרח בריסל, ועל כן העיר נחשבת כבירה בפועל של האיחוד.
נמל התעופה הלאומי בריסל נמצא מעט מזרחית-צפונית לעיר עצמה, וניתן להגיע ממנו אל מרכז העיר בנסיעה בת 20-30 דקות ברכבת או אוטובוסים, שתדירותם גבוהה ומחירם נוח, או באמצעות רכב שכור.
בריסל היא אחת הערים הגשומות באירופה, אפילו יותר מלונדון. יש בה כמאתיים ימי גשם הפזורים באופן אחיד לאורך כל השנה, וכן שוררת בה כל הזמן לחות גבוהה - סביב ה-80-85%. החורפים קרים מאוד, עם טמפרטורות של מעט מעל האפס, והקיץ נעים למדי, כשגם ביולי-אוגוסט, בשיא החום, הטמפרטורה המקסימלית הממוצעת היא 22-23 מעלות.
 

טיסה לבריסל - אטרקציות לתיירים 

האייקון המזוהה ביותר עם בריסל הוא פסל הילד המשתין, שניצב מאז המאה ה-17 באחת הסמטאות היוצאות מהכיכר הגדולה. אולם בריסל היא הרבה יותר מהפסל המפורסם, כשגם בגרנד פלאס עצמה ממתינות לעולים על טיסות לבריסל אטרקציות נוספות ובהן בית העירייה רב הרושם והשוק הססגוני המתקיים מדי יום.
מבנה בולט אחר הוא האטומיום - 9 כדורי ענק המחוברים ביניהם במדרגות נעות ומגיעים עד לגובה של 102 מ', כך שניתן להשקיף מהם אל כל בריסל כמו גם לבקר בתערוכות שונות המתקיימות בהם. עוד תמצאו באטומיום מתחם ילדים פעלתני, ואל תחמיצו גם את פארק מיני אירופה המושקע ששוכן למרגלות האטומיום.
הארמון המלכותי, שניתן לשוטט בתוכו בעונת הקיץ, הוא מבנה מרהיב עין, ובאופן כללי בריסל גדושה בשכיות חמדה אדריכליות - אל תפספסו את קתדרלת סנט מישל וסנט גודולה, וגם את כנסיית נוטרדאם ובניין בית המשפט העליון - כולם מבנים רבי רושם.
בנוסף מציעה בריסל פארקים יפים (במיוחד מומלצים פארק דה בריסל והאגם מוקף המדשאות ברובע איקסל) ובאופן כללי מדובר בעיר שנעים מאוד לשוטט ברחובותיה האינטימיים באופיים.
 

דרדסים, שוקולד ושאר מוזיאונים

מי שירווה במיוחד נחת בבריסל הם חובבי האמנות, להם מציעה העיר מבחר רחב של מוזיאונים כשבפרט מומלצים מוזיאון רנה מגריט, מוזיאון העיר בריסל ומוזיאון הורטה. מוזיאונים מעניינים אחרים הנמצאים בבירת בלגיה הם מוזיאון הטבע ומוזיאון המכוניות, ועוד שני מוזיאונים ייחודיים לבריסל הם מוזיאון הקומיקס, הכולל תערוכה המוקדשת לדרדסים (ש"נולדו" בבלגיה), ומוזיאון השוקולד.
 

דילים ברגע האחרון

מזג האוויר בבריסל

Brussels

12°-19°
שישי 10°-18°
שבת 11°-18°
ראשון 12°-18°