נגישות
Tzabar Logo

טופס חיפוש, על מנת להזין פרטי חיפוש אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים

מידע על קרקוב

קרקוב היא העיר השנייה בגודלה בפולין, היא גם אחת הערים העתיקות במדינה ונחשבת ליעד תיירותי אהוב ופופולרי. קרקוב שוכנת לגדות נהר הוויסלה, היא מהווה מרכז תרבותי, מדעי ואמנותי חשוב בפולין, יש בה רובע עתיק עם מבנים בעלי ארכיטקטורה מעניינת ומרהיבה, קתדרלות יפות, מוזיאונים חשובים ומעניינים, ובגלל שלל אתרי המורשת הנמצאים בה היא הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשנת 1978.

אחת הערים העתיקות בפולין

תחילת היישוב בקרקוב החלה כבר בתקופת האבן, העיר עצמה נוסדה במאה ה-7, היא שימשה בעבר כמרכז סחר חשוב וכמרכז דתי ותרבותי, יש בה כנסיות וקתדרלות רבות. העיר הייתה בירת פולין במשך שנים ארוכות (1038-1596), ובהמשך שימשה גם כבירת דוכסות קרקוב הגדולה. בתחילת המאה ה-20 הוחלט לפרק את חומות העיר העתיקה ובמקומן הוקם גן פלאנטי המקיף את הרובע העתיק בצורת טבעת.
בקרקוב התגוררו יהודים רבים, במאה ה-14 הקהילה היהודית המקומית נחשבה לאחת החשובות באירופה. לפני כיבוש העיר על ידי הנאצים במלחמת העולם ה-II  גרו בעיר כ-60,000 יהודים, ולאחר המלחמה נותר בה קומץ יהודים בלבד לאחר גירוש המוני ומשלוחים למחנות ההשמדה.


אתרי תיירות בקרקוב

קרקוב היא אחת הערים היפות בפולין ובאירופה כולה, היא שימשה בעבר כמקום מושבם של מלכי פולין, ונותרו בה ארמונות מפוארים ומרשימים. תיירים רבים מכל העולם, ביניהם גם ישראלים רבים, רוכשים טיסות לקרקוב על מנת לבקר בעיר העתיקה עם הסמטאות הציוריות מימי הביניים, בשלל המוזיאונים, בכנסיות ובמבנים המרשימים, וכדי ליהנות מחיי לילה סוערים וסוחפים.
בין אתרי החובה בעיר ניתן למצוא את כיכר השוק מימי הביניים, הכיכר העתיקה מדהימה ביופייה וסביבה שפע מסעדות, בתי קפה, חנויות מעצבים, גלרי