header

מידע על רומא

מידע על רומא

 

מידע כללי על רומא – כל הפאר שהותירה האימפריה הרומית

ברומא, האתגר הוא להחליט מה לא לראות או לעשות. יש בה כל כך הרבה כנסיות, אתרים ארכיאולוגיים, פיאצות ויצירות אומנות, שכול הזמן שבעולם בקושי יספיק כדי לראות הכול.
אז אל תנסו לדחוס יותר מדי. רומא מתנהלת בקצב איטי יותר מאשר ערים רבות בצפון, וכדי ליהנות מבילוי חופשה ברומא צריך גם לקחת מדי פעם פסק זמן, לשבת בבית קפה על המדרכה, או סתם לשוטט באזור הקפלה הסיסטינית. כאשר אתם מתכננים את החופשה הבאה שלכם לרומא אתם יכולים לרכוש דילים לרומא או טיסות ומלונות בנפרד, בכל מקרה תיהנו מהעיר המקסימה הזאת.

המלצות לאמנות ברומא - גלריית Borghese

כשתגיעו לכאן באותן טיסות לרומא, תוכלו לראות את אחד מאוספי האומנות הגדולים בעולם שנמצא ב-Cardinal Scipione Borghese. קומפלקס שנבנה במאה ה-17 ומכיל יצירות אומנות נשגבות.

הקולוסיאום

הקולוסיאום הוא מההריסות הקלאסיות המפורסמות ביותר ברומא וקשה להחמיץ אותו, במיוחד היום, כשהאתר הורחב וכולל מעברים תת רצפתיים שדרכם ביצעו הגלדיאטורים וחיות הפרא את הכניסה שלהם לזירה. הזירה נחנכה בשנת 80 לספירה ויכלה לאכלס יותר מ-50,000 אנשים בסדר היררכי מוקפד: מקדימה למטה ישבו הקיסר, האריסטוקרטים והבתולות הווסטליות (כוהנות אלת האש וסטה) – ולמעלה, הפלבאים, העבדים וכל הנשים האחרות. כ-5,000 חיות פרא נהרגו באירוע הפתיחה העקוב מדם של הקולוסיאום.

Domus Romane

בית מהודר מהתקופה הרומית המאוחרת שבו התגוררו אנשים אמידים, הוא מבנה מרשים שנחפר לאחרונה מתחת למשרדי המועצה המחוזית ברומא. החפירות אינן האטרקציה היחידה באזור זה. תוכלו גם לטעום יינות מצוינים, גבינות ומוצרים אחרים באזור של Enoteca Provincia Romana.

דרך Appian והקטקומבות

דרך Appian נסללה ב-312 לפני הספירה כדי להעביר כוחות וסחורות במהירות בין המטרופולין לבין הדרום. דרך Appian היא גם מקום קבורה רומי עתיק. רק מעט מהמאוזוליאום המרשימים נמצאים מעל לאדמה (הקבר העגול הגבוה של Cecilia Metalla, והמאוזוליאום של Romulus– שנפתחו מחדש ב-2014 לאחר 20 שנות שיקום – הם היוצאים מהכלל). הקישוטים ועבודת הבנייה של הקברים פיתו את הדורות הבאים שחיפשו חומרי בניין וגזלו אותם מהאתר.

מתחת לסמטה נעימה וכפרית למחצה שממוקמת היום באתר (חלקה עדיין מרוצף בלוחות הריצוף המקוריים שעשויים מבזלת), טמונים קילומטרים רבים של קטקומבות שבהן הובאו למנוחות הנוצרים הראשונים תחת עינה הפקוחה של הרשות הפגאנית. הקטקומבות של San Callisto הן הגדולות והמרשימות ביותר ובהן נקברו תשעה אפיפיורים ועשרות קדושים מעונים.

אטרקציות ברומא - בתי המרחץ של Caracalla

המרחצאות נבנו בשנת 217 לספירה ויכלו לארח עד 1,500 איש בכול זמן נתון. האתר כולל שני חדרי כושר ענקיים, בריכה תחת כיפת השמים וחדרים לאמבט אדים בטמפרטורות שונות. לקוחות קדומים יכלו ליהנות מספריה, מחנויות ומגנים מעוצבים. עד היום, החורבות מרשימות למדי, אם כי הפסלים שמילאו את המקום נמצאים היום במוזיאונים של הוותיקן ובמוזיאון הארכיאולוגי של נאפולי.

מזג האוויר ברומא

Rome

10°-27°
רביעי 13°-27°
חמישי 15°-25°
שישי 16°-24°