header

טיפים והמלצות לתכנון חופשה בלונדון

מידע כללי על לונדון – העיר הנצחית על נהר התמזה

אין מחסור באתרים תיירותיים בלונדון: ארמון בקינגהאם, כיכר פיקדילי, מארבל ארץ', הביג בן, אוטובוס אדום קומותיים... אבל המשיכה של לונדון לא מתמקדת רק באוצרות האדריכליים והתרבותיים. זו גם העיר הכי כיפית להתבוננות באנשים שעוברים ברחובות.

המלצות ללונדון

יש בלונדון 7.5 מיליון תושבים, שחלקם נולדו בגבולות העיר, ואחרים הגיעו לכאן ממקומות אחרים. זה יוצר ערב רב של אנשים שמדברים ביניהם ביותר מ-300 שפות. במרחק של כחמש שעות טיסה נוחתות טיסות ללונדון מישראל ומביאות אתכם לעולם תרבותי שונה לחלוטין.
הנה המקומות הכי טובים שבהם תוכלו להתבונן באנשי לונדון בסביבתם הטבעית:

מוזיאון טייט מודרן

מוזיאון טייט מודרן


גלריית טייט מוקדשת לאומנות מודרנית ומושכת אליה גם מקומיים וגם תיירים. הגלריה מדורגת בין האטרקציות הכי פופולריות בלונדון. חלק מקסמה של הגלריה הוא הבניין עצמו שהפך על ידי האדריכלים הרצוג ודה מרון, מתחנת כוח נטושה על הגדה הדרומית של התמזה, לגלריה מפורסמת. בנוסף למוצגים שוברי קופות, תערוכות ולאירועים חיים, הגלריה מזמינה מדי שנה אומן בולט שיהפוך את אולם הטורבינות לאולם תערוכה בלעדי משלו. למשל, האומן הסיני Wei Wei כיסה את החלל ב-100 מיליון פסלי ידיים וצבע זרעי חמניות מפורצלן, ב-2010.

מרליבון בלונדון (Marylebone Stroll) מתחם בילוי יוקרתי

יצאתם לבלות חופשה בלונדון ואולי לא בפעם הראשונה, אבל, האם אתם יודעים איזו שכונה היא המפוארת ביותר בלונדון? ובכן, המגניבים האמתיים כבר לא מתגוררים בנוטינג הילס או ב-Hoxton, אלא ב-Marylebone, אזור שכל כך בטוח בקסמיו, עד שהוא לא רואה שום צורך לשדר זאת החוצה לכול העולם. השכונה נמצאת מצפון לכל-בו סלפרידג'ס המברים ומדרום לריג'נט פארק. Marylebone הוא רובע מגורים אמיד. וכל האזור מלא בחנויות ובמסעדות נפלאות, החל מהוט קוטור וכלה בבגדי תינוקות.

גלגל ענק - העין של לונדון

כן, העין של לונדון היא גלגל ענק, וכן, הוא מיועד לתיירים – אבל שווה סיבוב. לאחר שתעלו לתא הזכוכית, זה ייקח חצי שעה עד שתגיעו חזרה למטה. הגלגל מסתובב באיטיות רבה ומאפשר לכם לראות את הנוף המדהים של לונדון ללא הפרעה. בלילה, אפשר להצטרף ל"טיסת שמפניה". תמצאו את עצמכם באחד הברים הטובים לטעימת בירה. תוכלו להמשיך וליהנות מארוחת ערב וממשקאות ב-Skylon, טרקלין אפלולי ומסעדה שמשקיפה לעבר נהר התמזה, עם חלונות מהרצפה ועד לתקרה.

Inns of Courts – פונדקי בית המשפט והמידל טמפל בלונדון

אם כבר השגתם דילים ללונדון והגעתם לעיר הכיפית, שימו לב אתם עלולים להתעלם בקלות מהפתח המקומר הקטן ל-Middle Temple, אחד מארבעת ה-Inns of Court, שנותרו בלונדון, ואחראים על הכשרת כל הפרקליטים בבריטניה. ה-Inns (פונדקים) הוקמו לראשונה במאה ה-14 והם שוכנו במתחמים גדולים. היום, שופטים ופרקליטים עדיין עובדים, לומדים ולפעמים חיים במתחמים קסומים אלה. מעבר לשערי ה-Middle Temple (סגור בערבים ובסופי שבוע), בצד הדרומי של ה-Strand, טמונה כמוסת זמן. היכנסו לתוך בית הנשפים האליזבתני, ההיכל של ה-Middle Temple ותיהנו מהקסם.

מזג האוויר בלונדון

London

15°-20°
שישי 14°-23°
שבת 16°-25°
ראשון 17°-28°