header

טיסות לבאזל

טיסות זולות לבאזל

טיסה לבאזל

טיסה לבאזל

החל מ $407 מחיר לאדם
הזמן
בין התאריכים, 31/5/24 - 05/6/24
טיסה סדירה
KLM
אישור מיידי
טיסה לבאזל

טיסה לבאזל

החל מ $489 מחיר לאדם
הזמן
בין התאריכים, 29/5/24 - 02/6/24
טיסה סדירה
AIR FRANCE
אישור מיידי

טיסות לבאזל עם צבר תיירות

באזל היא לא רק אחד המקומות החשובים בהיסטוריה של העם היהודי אלא גם אחת היפות שבערי אירופה, ובהתאם טיסות לבאזל הן מוצר מבוקש, בעיקר בעונת התיירות.

באזל שוכנת בצפון שוויץ - המדינה שכולה שלווה - במשולש הגבולות של עם צרפת וגרמניה. העיר הוקמה בימי הרומאים, התפתחה סביב נהר הריין, וכיום זוהי העיר השלישית בגודלה בשוויץ אחרי ציריך וז'נבה, עם כ-200,000 תושבים.
 

טיסה לבזאל - הקשר היהודי 

 

כאמור, העיר היפה היא נקודת ציון בולטת בתולדות התנועה הציונית: בשנת 1897 התקיים בבאזל הקונגרס הציוני הראשון, זה שלאחריו כתב בנימין זאב הרצל ביומנו את המשפט המפורסם "בבאזל ייסדתי את מדינת היהודים". ארבע שנים מאוחר יותר צולמה בבאזל התמונה המפורסמת של חוזה המדינה המשקיף מן המרפסת אל נהר הריין. כיום, אגב, חיים בעיר כ-2,500 יהודים וכן פועל בה מוזיאון יהודי ובו מוצגים מאותו קונגרס רב חשיבות, מכתבים שכתב הרצל, אוסף יודאיקה ועוד.
 

טיסות זולות לבאזל - מזג אוויר ומידע כללי

באזל קפואה בחורף, קרירה ונעימה באביב ובסתיו (עם טמפרטורות מקסימום של 15 מעלות בממוצע) ואילו בקיץ מטפסות הטמפרטורות לכיוון ה-25 מעלות. במהלך כל השנה יורדים בה לא מעט משקעים, כשגם לאורך האביב והקיץ ישנם בין 8 ל-10 ימים גשומים בממוצע בחודש. בחורף יורד בה שלג, אולם בהיותה אחד המקומות היותר מישוריים במדינה ההררית השלג לא תמיד נערם.
טיסות לבאזל נוחתות למעשה בצרפת, בשדה התעופה באזל-מולהאוס-פרייבורג -Basel-Mulhouse-Freiburg - השוכן כ-6 ק"מ מצפון-מערב לבאזל עצמה ומחולק לחלק צרפתי וחלק שוויצרי. משך טיסה ישירה מישראל הוא 4 עד 4.5 שעות, וישנן לא מעט טיסות שכאלו לאורך כל עונות השנה.
מבחינת התניידות בתוך העיר, באזל היא אחד המקומות הנוחים ביותר - פועלת בה מערכת חשמליות יעילה וזולה וכן אוטובוסים רבים, ובנוסף ניתן לחוות אותה גם בהליכה נינוחה ברחובות היפים והנקיים למשעי.
 

האטרקציות העיקריות בבאזל

העיר העתיקה

 העיר העתיקה של באזל מחולקת, כמו העיר כולה, בין שתי גדות הריין, ומציעה כמה אטרקציות קסומות במיוחד. ביניהן: כיכר השוק, עליה חולש בית העירייה בעל הצריח המוזהב רב הרושם והסגנון הייחודי המשלב בין הגותי לרנסנס; כיכר בארפוסר; הקתדרלה הגדולה; שער ספאלן שמהווה שריד נאה לחומה שהקיפה את באזל בעבר; ומזרקת טינגלי המשעשעת.

המיטלר על הריין

 גשר שנבנה לראשונה כבר במאה ה-13 ואחד משורה ארוכה של גשרים מרשימים.

הפאסנכט של באזל

קרנבל שמתקיים בפברואר או במרץ מזה מאות שנים במטרה לגרש את החושך ולהחליף את החורף באביב. האירוע מתחיל בשעה ארבע בבוקר (בדיוק, כיאה לשוויצרים) ונמשך 3 ימים שבמהלכם מתקיימים שלל מצעדים מוזיקליים ואירועים בהם כל תושבי העיר מתחפשים ומבהירים לתיירים שלמרות התדמית השוויצרית המאופקת, ועל אף מזג האוויר הקר, הם בהחלט יודעים לחגוג ולהתפרע.

מוזיאון בתי הבובות ומוזיאונים אחרים

באזל גדושה במוזיאונים שונים, בכל נושא כמעט. אחד המפורסמים שבהם הוא מוזיאון בתי הבובות, שנמצא ליד כיכר בארפיסר ואשר יש בו יותר מ-6,000 מוצגים ובפרט שלל דובי צעצוע. מוזיאונים אחרים שכדאי לבקר בהם הם המוזיאון לאמנויות יפות, מוזיאון ההיסטוריה של הטבע, מוזיאון ויטרה לעיצוב, והמוזיאון לאמנות בת זמננו.
באזל היא, אם כך, חוויה מהנה לאורך כל השנה. אם גם אתם רוצים למצוא טיסות לבאזל וליהנות מבילוי בליבה של אירופה הקלאסית, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא עם צבר, סוכנות התיירות המובילה בישראל.

דילים ברגע האחרון

מזג האוויר בבאזל