header

טיסות לברטיסלבה

טיסות זולות לברטיסלבה

טיסות לברטיסלבה עם צבר תיירות

ברטיסלבה היא עיר הבירה של סלובקיה. למרות שהיא אחת מערי הבירה הצעירות בעולם - סלובקיה "נולדה" רק ב-1993, לאחר שנפרדה מאחותה הגדולה צ'כיה - היא אחת היפות והמעניינות שבהן.

טיסות לברטיסלבה נוחתות בשדה התעופה ע"ש שטפאניק, שממחיש היטב את ההתפתחות המואצת של סלובקיה בכלל ושל התיירות אליה בפרט: בשנת 2000 עברו בשדה תעופה זה, השוכן כ-9 ק"מ מצפון מזרח לעיר, פחות מ-300,000 איש, ואילו ב-2007 - למעלה משני מיליון! טיסה ישירה מישראל לברטיסלבה נמשכת כ-3.5 שעות. לעיר, שמספר תושביה הוא כחצי מיליון, מאפיין ייחודי: היא גובלת בשתי מדינות, אוסטריה והונגריה. כדאי לדעת שבזכות מיקומה המרכזי של העיר, היא משמשת כנקודת מוצא לא רק לטיולים בסלובקיה אלא גם במדינות הסמוכות.
 

טיסות זולות לברטיסלבה - אתרים מומלצים

המבנה הבולט ביותר בבירת סלובקיה הוא טירת ברטיסלבה, שאי-אפשר שלא להבחין בה מכל נקודה בעיר. העלייה אליה מחייבת מאמץ פיזי מסוים, אולם התצפית הנשקפת ממנה מצדיקה זאת. כמו כן שוכן בה מוזיאון חביב למוזיקה עממית.
בדומה לרוב ערי הבירה של אירופה, גם בברטיסלבה ישנה עיר עתיקה קסומה. בין השאר ניתן למצוא בה את מזרקת מקסימיליאן, את בית העירייה הישן עם הפרסקו המפורסם של "האיש שבקיר", ארמון ורוד ויפהפה שנקרא ארמון פרימאט, וגם רחוב שכולו חנויות יוקרה עדכניות ובסופו שער מיכאל, השריד האחרון לחומה שהקיפה את העיר העתיקה.
במקביל לשימור הקסם של פעם מצליחה ברטיסלבה גם להתחדש. דוגמה טובה לכך היא שכונת Eurovea ובה קניון ענק, בתי קפה הומי אדם ומדשאה גדולה שבה ניתן להתרווח בנינוחות ולהשקיף על הדנובה.
ארמון גרושלקביץ', משכנו של נשיא סלובקיה היום, הוא אתר תיירותי פופולרי נוסף - הבניין היפה שנבנה בסגנון הבארוק והרוקוקו וכן הגנים שלו שהפכו לפארק ציבורי. אטרקציה אחרת שמציעה ברטיסלבה היא אינספור הפסלים המשעשעים הפזורים לאורכה ולרוחבה, שהמפורסמים שבהם הם "איגנץ היפה" ו"התצפיתן" שמגיח מבור ביוב.
עוד מקום שאותו פוקדים כמעט כל אלה העולים על טיסות לברטיסלבה הוא טירת דווין, הנמצאת על צוק מרשים במקום שבו נפגשים נהרות הדנובה והמוראבה, קרוב מאוד לגבול עם הונגריה ואוסטריה.
 

טיולים מסביב ברטיסלבה - הקרפטים הקטנים

ברטיסלבה היא כאמור נקודת מוצא מצוינת לטיולים במרכז אירופה, ובמיוחד כמובן בסלובקיה עצמה. מצפון לעיר, ובמרחק פחות משעת נסיעה, משתרע רכס הרי הקרפטים הקטנים, שניתן למצוא בהם שכיות חמדה רבות ומגוון רחב של מסלולי הליכה, רכיבה על אופניים וטיולים ממונעים.
אחת האטרקציות הייחודיות של האזור היא הכרמים הרבים והיקבים הקטנים והמקסימים, שבהם ניתן ליהנות מטעימות של היין המקומי המשובח, כשבכמעט כל עיירה או כפר ציורי לאורך דרך היין תמצאו אופציה שכזו.
 

טיסה לברטיסלבה - מזג אוויר

במהלך החורף הטמפרטורות בברטיסלבה נעות סביב האפס מעלות, ואילו בקיץ העיר חמה מאוד, כשבין יוני לאוגוסט ישנם ימים רבים עם יותר משלושים מעלות. אלה הם גם החודשים הגשומים ביותר, כך שכדאי להגיע לבירת סלובקיה בשלהי הקיץ ובסתיו, אז היא הופכת נעימה וציורית וגם מספר ימי הגשם בה קטן יותר. גם באביב ניתן ליהנות בה ממזג אוויר נוח יחסית.
כדאי לדעת שלא בכל עונה ישנן טיסות לברטיסלבה ללא עצירת ביניים, וכי באופן כללי על-מנת להגיע לעיר היפה בטיסה נוחה וזולה כדאי להשתמש במנוע החיפוש המתקדם של צבר, העומד לרשותכם באתר החברה.

דילים ברגע האחרון

מזג האוויר בברטיסלבה

Bratislava

13°-19°
חמישי 11°-22°
שישי 13°-16°
שבת 11°-22°