נגישות
Tzabar Logo

טופס חיפוש, על מנת להזין פרטי חיפוש אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6

טיסות של olga tours

אולגה טאורס יפן
12/12/21 - 16/12/21

טיסות - סדירות

 

מחיר למבוגר

$545
אירופלוט למוסקבה
13/12/21 - 18/12/21

טיסות - סדירות

 

מחיר למבוגר

$354
אירופלוט לבייג'ין
11/12/21 - 17/12/21

טיסות - סדירות

 

מחיר למבוגר

$4508
אירופלוט לניו יורק
14/12/21 - 21/12/21

טיסות - סדירות

 

מחיר למבוגר

$865
היא מחברות התעופה הגדולות שפועלות בישראל כיום ולה צי מטוסים מתפתח המגיע למחוזות רבים ברחבי העולם. היא ידעה ימי תהילה שבהם הייתה חברת התעופה הגדולה בעולם וימים פחות זוהרים. כיום ללא ספק פניה של חברת התעופה אירופלוט אל עבר המחר, והיא שאפתנית מתמיד.

חברת התעופה אירופלוט, שבסיסה שוכן בנמל התעופה שרמטייבו במוסקבה, היא חברת תעופה רוסית. בשיאה, נחשבה לחברת התעופה הגדולה בעולם. מאז עברה, ממש כמו מולדתה, טלטלות שונות ומשונות ואולם כיום היא חברת תעופה יציבה ומצליחה למדי המנהלת קשרי תעופה עם מקומות רבים ברחבי העולם, וכמובן שגם עם ישראל.
באופן אשר מייצג סיפור היסטורי דרמתי, סמלה של חברת אירופלוט הוא כנפיים שאליהן חוברים מגל ופטיש. החברה אמנם תכננה להסיר את המגל והפטיש, המהווים שריד מהתקופה הסובייטית, אך למרבית הפלא גילו סקרים שעשתה החברה כי הסמל מועדף על רבים ממש כפי שהוא.
 
קצת היסטוריה וטריוויה
·       אארופלוט היה שמה הראשון של החברה, אשר נוסדה ב-1921 מיד לאחר הקמת ברית המועצות על חורבות האימפריה הרוסית ולקראת תום מלחמת האזרחים הרוסית.
·       בתאריך הכל כך מקושר עם ברית המועצות - הראשון במאי - שנת 1922 החלה החברה להפעיל טיסות סדירות בקו מוסקבה-קניגסברג-ברלין.
·       במרץ 1923 הוקמה דוברוליוט - החברה הרוסית לצי אווירי מתנדב - וכמעט עשר שנים לאחר מכן, ב-25 בפברואר 1932, על בסיס דוברוליוט, הוקם המנהל הראשי לצי האוויר האזרחי שנודע בשם המוכר לנו כיום "אירופלוט".
·       מטוסי החברה הראשונים היו מתוצרת גרמניה (מרביתם מתוצרת חברת פוקר). החל מ-1935 ועד ל-1991 כלל הצי מטוסים מתוצרת ברית המועצות בלבד.
·       בינואר 1971 החברה הפכה לחברה הלאומית של ברית המועצות, ולבעלת מונופול על כלל הטיסות האזרחיות בה.
·       ב-1976 הייתה לחברת התעופה הראשונה בעולם שהטיסה למעלה ממאה מיליון נוסעים בשנה, והפכה לחברת התעופה הגדולה בעולם.
·       באותה תקופה, שהייתה שיאה, ביצעה החברה טיסות לכל יבשות העולם.
·       בשנת 1983, לאחר תקרית שבה יורט מטוס אזרחי דרום קוריאני, החליט רייגן, נשיא ארצות הברית דאז, לאסור על החברה להגיע לארצות הברית.
·       בתקופת המלחמה הקרה, בשל יחסים דיפלומטיים קלוקלים עם ארצות המערב, ביצעה Aeroflot נחיתות בנמל התעופה שנון אשר באירלנד, שהיה נמל התעופה המערבי היחיד שאישר לחברה הסובייטית לנחות בשטחו.
·       בשנת 1991 פורקה החברה. לאחר שהתפרקה ל-300 חברות תעופה שונות, במקביל להתפרקות ברית המועצות, הפכה מחברת התעופה הגדולה ביותר בהיסטוריה (עם יכולת נשיאה של 130 מיליון נוסעים בשנה) לחברת תעופה קטנה.
·       אירופלוט נסחפה אף היא בגל ההפרטות של רוסיה בעידן הפרסטרויקה של גורבצ'וב - ב-1994 עברה החברה הפרטה מאסיבית, ורק 51% ממניותיה נותרו בידי המדינה.
·       במהלך שנות ה-90, התרכזה החברה בטיסות בינלאומיות ורק במחצית השנייה של שנות ה-90, החלה לשוב לשוק טיסות הפנים, תוך תחרות עם עשרות ומאות חברות תעופה חדשות שהוקמו.
·       מתחילת המילניום החלה החברה בהליכי מודרניזציה מזורזים ורכשה מטוסים מתוצרת מערבית (איירבוס A320 מאירופה, ומטוסי בואינג 767 מתוצרת ארצות הברית).
·       לחברה קשרים עסקיים עם עולם הספורט - בשנת 2009 חתמה החברה על הסכם עם צסק"א מוסקבה כספונסרית המועדון, וב-2010 חתמה החברה על הסכם ספונסרשיפ עם קבוצת הכדורסל ניו ג'רזי נטס.
 
קשרי התעופה של החברה עם ישראל
חברת Aeroflot  היא מחברות התעופה הגדולות המנהלות קשרי תעופה עם ישראל, וזאת כנראה בשל ריבוי יוצאי חבר העמים המתגוררים בארץ כיום.
יחד עם חברות הבת שלה מפעילה החברה קווים רבים לנמל התעופה בן-גוריון ואלו כוללים:
·       2 טיסות יומיות המגיעות לתל-אביב מנמל התעופה שרמטייבו במוסקבה - במטוסי איירבוס A330-300 ובואינג 777-300ER.
·       טיסה יומית מסנט פטרסבורג אל תל-אביב - במטוסי איירבוס A320.
·       שתי טיסות שבועיות ממוסקבה לשדה התעופה עובדה במטוסי איירבוס A320.
·       3 טיסות שבועיות לתל-אביב מרוסטוב על הדון - בביצועה של חברת הבת דונאוויה במטוסי איירבוס A319.
 
הווה ועתיד החברה
כיום מגיעים מטוסי החברה אל 97 יעדים ברחבי העולם והיא נחשבת כחברת התעופה ה-26 בעולם מבחינת גודלה, עם צי המונה 108 מטוסים. 222 מטוסים חדישים נוספים נמצאים בתהליך הזמנה, ומנתון זה מסתמנת אירופלוט כחברה שאפתנית שפניה קדימה לעבר התפתחות מואצת בעתיד הקרוב.