נגישות
Tzabar Logo

טופס חיפוש, על מנת להזין פרטי חיפוש אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6

איזי ג'ט (Easy Jet) חברת low cost לשירותכם

איזי ג'ט היא חברת תעופה בריטית שמציעה כרטיסים בעלויות נמוכות. נמל הבית של החברה הוא שדה התעופה לוטון, בלונדון. החברה מפעילה שירותים מקומיים ובינלאומיים ביותר מ-700 מסלולים ו-32 מדינות.
מאז הקמתה, בשנת 1995, התפתחה החברה והתרחבה במהירות רבה, בעקבות שילוב של רכישות ומיזוגים עם חברות מתחרות ושל ניצול הדרישה ההולכת וגוברת של צרכנים לטיסות low cost.
חברת התעופה, יחד עם החברה העמיתה איזי ג'ט שוויץ, מפעילה יותר מ-200 מטוסים, בעיקר מסוג איירבוס. לחברה יש 24 בסיסים ברחבי אירופה, כשהגדול ביותר נמצא בגטוויק.

אסטרטגיה עסקית

איזי ג'ט, כמו חברת ריינאייר, משתמשת במודל העסקי החלוצי של חברת Southwest Airlines האמריקאית. שתי החברות אמצו את המודל של Southwest והתאימו אותו לשוק האירופאי. בעקבות זאת, נקטו שתי החברות במספר צעדים שנועדו לקצץ בהוצאות הנוספות:
-          ניצולת גבוהה של המטוסים, כשהטיסה אל היעד וחזרה ממנו נעשית במהירות האפשרית.
-          לא נמכרים כרטיסים לטיסות המשך.
-          לא מספקים לנוסעים חטיפים ומשקה חינם במהלך הטיסה.
-          החברה מחייבת עבור תוספות (כגון, עדיפויות לבורדינג, שמירת חפצים ומזון).
-          החברה מקפידה לשמור על עלויות נמוכות.

מה ההבדל בין איזי ג'ט לריינאייר

אחד ההבדלים בין שתי חברות התעופה איזי ג'ט וריינאייר לבין חברת Southwest, הוא ששתי החברות מחזיקות בצי מטוסים צעיר יותר (קצת יותר מחמש שנים), לעומת צי המטוסים שמחזיקה חברת Southwest (קרוב ל-11.9 שנים).
אמנם, שתי החברות חולקות תפישות דומות, אבל האסטרטגיה של איזי ג'ט שונה מריינאייר בכמה תחומים. ההבדל הגדול ביותר הוא שאיזי ג'ט טסה לשדות התעופה הראשיים בערים שאותן היא משרתת, לנוחות הנוסעים. ואילו ריינאייר בוחרת לעתים קרובות שדות תעופה משניים, כך שהיא מציעה מחירים זולים יותר מחברת איזי ג'ט.
לדוגמה, שירות טיסות לפריז – איזי ג'ט טסה לשדות התעופה שארל דה גול או אורלי – נמלי התעופה העיקריים בעיר, בעוד שראיינאייר טסה לשדה התעופה הקטן Beauvais-Tille, שנמצא במרחק של 53 קילומטרים ונסיעה של כ-75 דקות נסיעה מפריז.
ממש כמו Southwest, גם איזי ג'ט במקור לא הקצתה מושבים לנוסעים והם יכלו לתפוס כל מקום פנוי במטוס, עם אפשרות לשלם עבור ‘Speedy Boarding’ (העלאה מהירה) ולהיות הראשונים שנכנסים לתוך המטוס.
מאז שנת 2012, מקצה החברה מושבים ממוספרים לכול נוסע, לפני שמתחילה העלייה למטוס, כי נמצא שדרך זו לא מאיטה את זמן העלייה למטוס ואפילו מאפשרת לחברה להרוויח יותר מאשר הבורדינג המהיר.
הנוסעים יכולים לשלם תשלום נוסף עבור מושבים מסוימים, כמו המושבים בשורות הראשונות או ליד הכנפיים, שם יש יותר מרחב לרגליים.