נגישות
Tzabar Logo

טופס חיפוש, על מנת להזין פרטי חיפוש אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6

טיסות של אליטליה

טיסת אליטליה למילאנו
07/12/21 - 11/12/21

טיסות - סדירות

 

מחיר למבוגר

$548
טיסת אליטליה לונציה
11/12/21 - 14/12/21

טיסות - סדירות

 

מחיר למבוגר

$226
טיסת אליטליה לורונה
טיסת אליטליה לרומא
13/12/21 - 18/12/21

טיסות - סדירות

 

מחיר למבוגר

$259
אליטליה - לה דולצ'ה ויטה
 
נכון לשנת 2015 "אליטליה" היא חברת התעופה הלאומית של איטליה וכן החברה הגדולה ביותר בארץ המגף. לחברה בעלות על אחד מציי המטוסים היעילים והצעירים באירופה - גיל המטוסים הממוצע כ-7 שנים - והצי מגיע לכל קצוות תבל.
 
בשנת 2014 הטיסה חברת אליטליה 23.4 מיליון נוסעים ברחבי העולם. בקיץ 2015 מתעתדת החברה להגיע ל-102 יעדים, מתוכם 27 באיטליה ו-75 במחוזות אחרים בעולם, לצורך כך יטוסו מטוסי החברה ב-164 מסלולים ויבצעו 4,500 טיסות שבועיות. נתונים מרשימים בהחלט בעבור חברה שפניה ללא ספק אל העתיד.
 
החברה - אשר שמה הוא שילוב המלה ali שמשמעה באיטלקית כנפיים עם שם המדינה איטליה - מהווה חלק משותפות Skyteam, יחד עם חברות רבות ומכובדות אחרות. תודות למיזם המשותף, המאחד חברות אלה, זוכים נוסעי החברה לגישה מועדפת לרשת התעבורה הבינלאומית הגדולה ביותר בעולם, עם יותר תדרים, מחירים תחרותיים ושירות עקבי בכל הטיסות הבינלאומיות.
 
מספר עובדות על ההיסטוריה של Alitalia

·       החברה נוסדה בשנת 1946 וטיסותיה הסדירות החלו בשנת 1947. בשנה הראשונה לפעילותה הובילה החברה כ-10,000 נוסעים.
·       כעבור 44 שנה של פעילות, בשנת 1990, טסו עם החברה 25 מיליון נוסעים בשנה.
·       בנובמבר 2003 זעזעה החברה את השוק האיטלקי עת פיטרה לאורך שלוש שנים 2,700 מעובדיה מתוך כוונה לקצץ ולהתוות ארגון כלכלי מחודש.
·       בספטמבר 2004, קיבלה החברה סיוע במתכונת של הלוואות מממשלת איטליה ומגעים התנהלו למכירתה. ניסיונות המכירה כשלו, ובקיץ 2008 הכריזה החברה על פשיטת רגל שלאחריה העניקה ממשלת איטליה לתאגיד הבנקאי האיטלקי אינטסה-סאו פאולו מנדט לגייס משקיעים לצורך רכישת החברה. קבוצת המשקיעים שגובשה כללה כמה מהחברות המובילות באיטליה, בהן הבנק עצמו, קבוצת ריבה - יצרנית נחושת מהגדולות בעולם, יצרנית האופנועים והקטנועים האיטלקית פיאג'ו, קבוצת בנטון ואחרות. קבוצת משקיעים זו הקימה את תאגיד CAI - Compagnia Aerea Italiana במטרה לרכוש ולהפעיל את אליטליה תחת הנהלתם ובעלותם.
·       ממשלת איטליה אישרה את מכירת החברה ל-CAI בסכום שעמד של כ-1.2 מיליארד אירו.
·       ביולי 2010 הכריזו החברות Alitalia, אייר פראנס-KLM ודלתא איירליינס על כינון ברית בתחום הטיסות הטרנס-אטלנטיות. ברית זו מאפשרת לחברות להפעיל במשותף בערך 250 טיסות טרנס-אטלנטיות יומיות דרך בסיסי הפעולה המרכזיים שלהן ברומא, פריז, אמסטרדם ואטלנטה.
·       כיום אוחזים במניות החברה במשותף CAI, אשר לה 51% ממניות החברה, ו-Etihad Airways, חברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות הערבי, ש-49% הנותרים מהמניות נמצאים בבעלותה.
·       בעונת קיץ 2015 תשוב החברה להפעיל טיסות לסאול, תתחיל לטוס לאבו דאבי, ותוסיף תדירויות לטיסותיה אל ריו דה ז'נירו. כמו כן תבצע החברה טיסות עונתיות ללוס אנג'לס ולשיקגו.
 
צי המטוסים של חברת אליטליה, שבסיס האם שלה נמצא בנמל התעופה ליאונרדו דה וינצ'י ברומא, עומד כיום על 147 ועוד 19 מטוסים בהזמנה. בחודש מאי 2015 נחת בישראל Airbus A330 - המטוס החדיש של החברה האיטלקית - כחלק מקידום היריד העולמי EXPO2015.
 
מטוסי החברה מגיעים כיום ל-90 יעדים ב-41 מדינות, וביניהם כמובן - ישראל.
 
קשרי התעופה של אליטליה וישראל
חברת התעופה האיטלקית מקיימת קשרי תעופה הדוקים עם ישראל ומפעילה 29 טיסות שבועיות המקשרות בין שדה התעופה ליאונרדו דה וינצ'י לנתב"ג. הטיסות מבוצעות במטוסי A319, A320, A321, A330-200 ו-777.
 
מספרם של הטסים לאיטליה מישראל עם אליטליה עומד על כחצי מליון ישראלים בשנה. בנוסף טסים ישראלים רבים עם החברה למבחר יעדים ברחבי העולם עם עצירת ביניים ברומא בירת איטליה. רבים מהישראלים הטסים עם החברה ממשיכים ליעדים באמריקה הלטינית, ביניהם בואנוס איירס וסאו פאולו, וכן לצפון אמריקה, בעיקר לניו-יורק. בנוסף, לא מעט ישראלים שיוצאים לטיולים במרוקו טסים אל מרקש וקזבלנקה בטיסות החברה.
 
בשנת 2010 הציגה החברה שינויים במטוסיה שחולקו ל-4 מחלקות:
1.     מחלקת עסקים ייחודית המכונה מגניפיקה - פועלת בטיסות בין-יבשתיות של מטוסי בואינג 777. המחלקה מותגה כמחלקה יוקרתית יותר ממחלקת העסקים הסטנדרטית המקובלת בחברות תעופה מתחרות.
2.     קלאסיקה פלוס - מחלקה המיועדת לתיירי פרמיום ואשר פועלת בטיסות במטוסי איירבוס ובואינג.
3.     מחלקת עסקים לטיסות קצרות ובינוניות, המתקיימות במטוסי איירבוס.
4.     מחלקת קלאסיקה - מחלקת התיירים אשר הקיימת בכל טיסות החברה.
 
לטיסות של אליטליה ניתן לבצע צ'ק אין בדלפקי החברה שבנמל התעופה עד שעה לפני מועד ההמראה, וכן אפשר לבצע צ'ק אין מקוון באתר האינטרנט של החברה החל משלושים שעות בטרם מועד ההמראה המתוכן.
 
בכדי לאתר, לבחור ולהזמין טיסות עם חברת אליטליה מומלץ להיכנס לאתר של חברת התיירות צבר, המציג מגוון רחב של טיסות של כלל חברות התעופה, וכן של החברה האיטלקית המפורסמת.